Обов'язкові шкільні правила на період карантину

З 1 вересня в навчальні заклади будуть допускати учнів тільки в масках або респіраторах. При цьому на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагогам також запропонували по можливості проводити уроки на відкритому повітрі.

Ці рекомендації, затверджені головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшко, розмістили на офіційному сайті Міносвіти, передає 061.

Тимчасові рекомендації розроблені для шкіл, коледжів, ліцеїв, гімназій, профтехучилищ, вищих навчальних закладів, позашкільної освіти і.т.д.

Так, заходити в школу / коледж / універ потрібно буде в масках, в коридорах також її варто надягати, а ось на заняттях в класах або аудиторіях вже можна перебувати без неї. У період карантину батьків допускати всередину навчальних закладів не будуть, крім тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю.

Перед заняттями вчителі повинні опитувати дітей самопочутті, а в разі симптомів гострих респіраторних захворювань, оглянути дитину повинна медсестра при навчальному закладі

Персонал школи повинен щоранку проходити обов'язковий температрний скринінг. Всі особи понад 37,2 не повинні бути допущені до роботи. При цьому вимірювання температури для дітей буде необов'язковим.

Установам також рекомендується адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі, визначати різний час початку і закінчення занять, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів і т.п.) в закритих приміщеннях.На період карантину закладу повинні забезпечити такі умови безпеки:


  • місця для обробки рук антисептиками при вході в усі приміщення,
  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
  • повинні бути підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
  • плакати, банери про етикеті кашлю,
  • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
  • розмітка на підлозі для утримання дистанції і організованого руху коридорах,
  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
  • очищення та дезінфекції поверхонь - дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил і т.д. - після проведення занять в кінці робочого дня.

Що ж стосується роботи їдалень, то в період карантину не дозволяється харчування по типу "шведського столу" з самообслуговуванням. Повинен бути встановлений чіткий графік харчування учнів / студентів, щоб не допускати скупчення учнів в одному місці. Відстань між столами повинно бути не менше 1,5 м, а за столом повинно бути не більше 4-х чоловік.


Співробітники харчоблоку зобов'язані працювати в захисних масках і одноразових рукавичках, а ті, хто видає їжу і розраховує в буфеті повинні додатково носити захисні окуляри або щитки.

У шкільних автобусах у водіїв повинна бути маска або респіратор, антисептики для рук. Салон транспорту необхідно дезінфікувати на початку і кінці робочої зміни. Вхід в салон дозволений тільки при наявності захисної маски / респіратора. Кількість пасажирів повинно бути в межах кількості місць для сидіння.

Нагадаємо, в уряді заявили, що з 1 вересня на карантин закриватимуть школи тільки в районах, де високий показник захворюваності на атипову пневмонію з огляду на чотири рівнями епідемічної небезпеки - "зелений", "жовтий", "оранжевий" або "червоний".

Як раніше повідомляв 061, у Запорізькій області 14 випускників шкіл набрали на ЗНО 200 балів.

Немає коментарів:

Дописати коментар