Все про Covid-19

Що таке коронавіруси? 
Коронавіруси-це сімейство вірусів, які переважно вражають тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині. Зазвичай захворювання, викликані коронавірусами, протікають в легкій формі, не викликаючи важкої симптоматики. Однак, бувають і важкі форми, такі як Близькосхідний респіраторний синдром (Mers) і важкий гострий респіраторний синдром (Sars).


Які симптоми захворювання, викликаного новим коронавірусом?
Відчуття втоми Утруднене дихання Висока температура Кашель та / або біль у горлі Симптоми багато в чому схожі з багатьма респіраторними захворюваннями, часто імітують звичайну застуду, можуть походити на грип.


Якщо у вас є аналогічні симптоми, подумайте про наступне: 
Ви відвідували в останні два тижні Інші країни? 
Ви були в контакті з кимось, хто подорожував в останні два тижні?
Якщо відповідь на ці питання позитивний — до симптомів слід поставитися максимально уважно.


Як передається коронавірус? 
Як і інші респіраторні віруси, коронавірус поширюється через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає. 
Крім того, він може поширюватися, коли хтось торкається будь-якої забрудненої поверхні, наприклад дверної ручки. Люди заражаються, коли вони торкаються забрудненими руками рота, носа або очей.
Спочатку, спалах стався від тварин, імовірно, джерелом став ринок морепродуктів в Ухані, де йшла активна торгівля не тільки рибою, але і такими тваринами, як бабаки, змії і кажани.


Як правильно носити медичну маску? 
Обережно закрийте ніс і рот маскою і закріпіть її, щоб зменшити зазор між обличчям і маскою. Не торкайтеся до маски під час використання. Після дотику до використаної маски, наприклад, щоб зняти її, вимийте руки. Після того, як маска стане вологою або забрудненою, надіньте нову чисту і суху маску. Не використовуйте повторно одноразові маски. Їх слід викидати після кожного використання і утилізувати відразу після зняття.



Що можна зробити вдома? 
Розкажіть дітям про профілактику коронавірусу. 
Поясніть дітям, як поширюються мікроби, і чому важлива хороша гігієна рук і обличчя. 
Переконайтеся, що у кожного в сім'ї є свій рушник, нагадайте, що не можна ділитися зубними щітками та іншими предметами особистої гігієни. 
Часто провітрюйте приміщення.




Правила карантину


Правила карантину в Україні: що потрібно знати про обмеження і штрафи

За порушення карантину передбачено від 17 тис. грн штрафу до 8 років в'язниці
У зв'язку із загрозою поширення коронавірусу, 12 березня в Україні був введений карантин. Через зростання захворюваності на СOVID-19 в наступні кілька днів умови карантинного режиму посилилися. Детально про всі діючі обмеження і відповідальність за їх порушення - на РБК-Україна.
Що заборонено під час карантину
Кабінет міністрів прийняв рішення оголосити карантин на всій території країни з 12 березня до 3 квітня з метою запобігання спалаху коронавірусу.
16 березня уряд ввів ряд додаткових заходів, а Верховна рада прийняла законопроект для протидії поширенню інфекції.
В даний момент в Україні встановлено такі обмеження:
  • всі освітні установи не працюють;
  • заборонені масові зібрання людей кількістю понад 10 осіб;
  • закриті розважальні центри, кінотеатри, музеї та інші заклади культури і дозвілля;
  • призупинено роботу торгових центрів і ринків, за винятком продовольчих секторів і продуктових супермаркетів;
  • закриті заклади побутового обслуговування та сфери послуг (салони краси, спортзали і т.д.);
  • обмежена робота закладів громадського харчування (кафе і ресторани не приймають відвідувачів, але можуть виконувати доставку на замовлення);
  • в медичних установах призупинено проведення планових операцій (винятком є ​​термінові і невідкладні);
  • заборонений в'їзд на територію країни іноземних громадян.
Варто відзначити, що на 18 березня в Чернівецькій, Житомирській та Київській областях діє режим надзвичайної ситуації.
Крім загальнонаціональних карантинних заходів, в даних регіонах не працює громадський транспорт, населенню не рекомендовано залишати будинки без крайньої необхідності, встановлений графік роботи для продуктових магазинів.
Обмежено транспортне сполучення
Посилений карантинний режим в Україні поширюється на всі види транспорту (за винятком особистого).
Пункти пропуску через український кордон для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення були закриті з опівночі 17 березня. З цього ж дня "Укрзалізниця" скасувала всі міжнародні поїзди.
Жорсткі обмеження встановлені для внутрішніх перевезень:
  • 17 березня було призупинено роботу метро в Києві, Дніпрі, Харкові;
  • залізничне сполучення всередині країни було зупинено з 12:00 18 березня;
  • залізничні вокзали закриті для відвідувачів, окрім кас, де можна оформити повернення квитків;
  • введена заборона на регулярні та нерегулярні автобусні перевезення міжміського, міжобласного та внутрішньообласного сполучення;
  • автобусам заборонено в'їзд на територію автостанцій, власникам автостанцій заборонено продавати квитки автоперевізникам;
  • з 12:00 18 березня в міських тролейбусах, маршрутках, автобусах, трамвайних вагонах кількість пасажирів не повинна перевищувати 10 осіб.
У Києві встановлені додаткові обмеження на проїзд в міському транспорті - у пасажирів обов'язкова наявність масок.
Контроль за дотриманням правил карантину в транспорті здійснюють правоохоронні органи.
Чим загрожує порушення карантину
У прийнятому ВР законопроекті про заходи боротьби з коронавірусом передбачено посилення відповідальності за порушення карантинного режиму:
  • штраф від 17 до 34 тис. грн - для громадян;
  • штраф від 34 до 170 тис. грн - для посадових осіб.
У разі, якщо порушення правил карантину було навмисним і призвело до поширення хвороби, винному загрожує кримінальна відповідальність у вигляді:
  • штрафу від 17 до 51 тис. грн.;
  • або арешт на 6 місяців;
  • або обмеження волі на 3 роки.
Недотримання правил карантину, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на 5-8 років.


Чи можна вилікувати новий коронавірус? 
Так, зрозуміло. Однак не існує специфічного противірусного препарату від нового коронавірусу-так само, як немає специфічного лікування від більшості інших респіраторних вірусів, що викликають простудні захворювання. Вірусну пневмонію, основне і найнебезпечніше ускладнення коронавірусної інфекції, не можна лікувати антибіотиками. У разі розвитку пневмонії-лікування спрямоване на підтримку функції легенів


Хто в групі ризику? 

Люди різного віку ризикують заразитися вірусом. У заяві Комісії з охорони Здоров'я Ухані говориться, що вік 60 найостанніших випадків становить від 15 до 88 років. Однак, як і у випадку більшості інших вірусних респіраторних захворювань, діти і люди старше 65 років, люди з ослабленою імунною системою - в зоні ризику тяжкого перебігу захворювання.
Чи є вакцина для нового коронавірусу?
В даний час такої вакцини немає


У чому різниця між коронавірусом і вірусом грипу? 

Коронавірус і вірус грипу можуть мати подібні симптоми, але генетично вони абсолютно різні. Віруси грипу розмножуються дуже швидко-симптоми проявляються через два-три дні після зараження, а коронавірусу потрібно для цього до 14 днів.


Немає коментарів:

Дописати коментар